Sanok kulturalną stolicą Podkarpacia

23-01-2011

SANOK. Od 29 stycznia w szacownym Grodzie Grzegorza będą rozbrzmiewały niebiańskie dźwięki. Każdy Sanoczanin ma możliwość uczestniczenia w prawdziwej muzycznej uczcie, a stanie się to za sprawą licznej grupy pianistów{blisko 200 osób} z Europy, Azji, USA. Każdy kolejny dzień aż do 05 lutego przyniesie nowe, wspaniałe koncerty, które odbywać się będą w SDK.


Inauguracja VI Międzynarodowego Forum Pianistycznego już w niedzielę 30 stycznia o godz, 19 . Imprezę otworzy niezwykłe widowisko w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza, gdzie artyści   ruchem animują różnorodne formy tańców skomponowane przez Fryderyka Chopina. Spektakl odkrywa szczególne oblicze F. Chopina, świetnego znawcę i miłośnika tańca, wnikliwego obserwatora charakterów i typów ludzkich, pełnego humoru satyryka. To widowisko ukazujące świat, który można zobaczyć słuchając muzyki wielkiego kompozytora.

W sobotni wieczór {16:00}zaprezentują się laureaci Złotych Parnasów. Koncert jest prezentem Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, PGNiG, Stomil Sanok,  Nafta, ATW Sanok, ZRG Krosno, ASiK, Bank PKO, NetMax, Karpackiej Spółki Gazownictwa dla mieszkańców Sanoka – wstęp bezpłatny.

Szczegółowe informacje o programie Forum oraz o możliwości nabycia biletów na stronie www.interpiano.pl


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.