REKLAMA
REKLAMA

Zajęcia z walki z żywiołami

GMINA SANOK. Ponad 70 studentów postanowiło od praktyków nauczyć się walki z klęskami żywiołowymi. Wykład i zajęcia praktyczne pt. „Zarządzanie kryzysowe – teoria, a praktyka” przeprowadzili dla rzeszowskich żaków przedstawiciele Gminy Sanok.

Zajęcia dla studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania odbyły się w siedzibie Urzędu Gminy Sanok. – Wielokrotnie walczyliśmy już z podtopieniami i powodziami, mamy duże doświadczenie w tych tematach – mówi Mariusz Szmyd, wójt gminy.

M. Szmyd przeprowadził też wykład dla żaków. Omówił w nim położenie oraz charakterystykę swojej gminy, wskazał największe zagrożenia, z jakimi dotychczas się borykała, przedstawił system odpowiedzialności poszczególnych osób podczas występowania sytuacji kryzysowych, w tym obowiązki wójta. Zaprezentował także poszczególne fazy działania, od planowania działań ratowniczych na wypadek zagrożeń, przygotowywanie sprzętu i innych środków (np. piasku i worków na wypadek powodzi), poprzez wystąpienie sytuacji kryzysowej, aż po działania praktyczne.

W drugiej części spotkania Bartosz Mrugała, pracownik Gminy Sanok ds. zarządzania kryzysowego przedstawił młodym ludziom plany, mapy, dokumenty, na których pracują członkowie zespołu kryzysowego Gminy, a także zdjęcia wykonane podczas powodzi i działań przeciwpowodziowych.

Studenci podczas wykładu/archiwum

22-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)