SANOK: Młodzi mężczyźni kradli alkohol i grozili personelowi sklepu

SANOK. W policyjnym areszcie spędziło noc trzech młodych mężczyzn. Grupa ta nie tylko kradła alkohol, ale również zakłócała spokój oraz była agresywna w stosunku do innych klientów i groziła personelowi sklepu. Wszyscy byli pijani. Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj około godziny 18 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w sklepie, na ulicy Lipińskiego w Sanoku trzech mężczyzn zaczepia klientów oraz wszczyna awantury. Mężczyźni uciekli ze sklepu kradnąc alkohol.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali złodziei. Okazało się, że mężczyźni w tym samym dniu, w innym sklepie wszczęli awanturę i ukradli piwo. Grozili też personelowi, że powybijają szyby i podpalą sklep.

Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu sanockiego, dwaj 18-latkowie i 20-latek. Wszyscy byli pijani. Mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wobec policjantów zachowywali się agresywnie, nie chcieli się uspokoić.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sadem. Za zakłócanie spokoju i porządku publicznego oraz kradzież grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Natomiast jeśli personel sklepu złoży odpowiedni wniosek, to mężczyźni odpowiedzą również za wypowiadanie gróźb karalnych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje kare nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."