SANOK: Młodzi mężczyźni kradli alkohol i grozili personelowi sklepu

12-05-2011

SANOK. W policyjnym areszcie spędziło noc trzech młodych mężczyzn. Grupa ta nie tylko kradła alkohol, ale również zakłócała spokój oraz była agresywna w stosunku do innych klientów i groziła personelowi sklepu. Wszyscy byli pijani. Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj około godziny 18 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w sklepie, na ulicy Lipińskiego w Sanoku trzech mężczyzn zaczepia klientów oraz wszczyna awantury. Mężczyźni uciekli ze sklepu kradnąc alkohol.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali złodziei. Okazało się, że mężczyźni w tym samym dniu, w innym sklepie wszczęli awanturę i ukradli piwo. Grozili też personelowi, że powybijają szyby i podpalą sklep.

Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu sanockiego, dwaj 18-latkowie i 20-latek. Wszyscy byli pijani. Mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wobec policjantów zachowywali się agresywnie, nie chcieli się uspokoić.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sadem. Za zakłócanie spokoju i porządku publicznego oraz kradzież grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Natomiast jeśli personel sklepu złoży odpowiedni wniosek, to mężczyźni odpowiedzą również za wypowiadanie gróźb karalnych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje kare nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.