130 sanoczan z nowymi perspektywami

31-05-2011

SANOK. Ruszyła druga edycja realizowanego od kwietnia 2010 r. przez Miasto Sanok projektu „Moje zmiany moim sukcesem”. Środki na ten cel pozyskano z UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Moje zmiany moim sukcesem” ma na celu aktywizację zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu uzależnienia od alkoholu oraz osób z ich otoczenia.

W obecnej edycji bierze udział 130 osób. Pierwsze zajęcia odbyły się 4 maja. Na razie prowadzona jest psychoedukacja dla osób uzależnionych i współuzależnionych. W lipcu rozpoczną się warsztaty aktywizacji zawodowej i indywidualne spotkania z doradcą zawodowym.

Następnie uczestnicy projektu będą mieli okazję skorzystać w różnych kursów zawodowych. W poprzedniej edycji projektu, w kursach tych wzięły udział 23 osoby. Szkoliły się one w zakresie: operator wózka jezdniowego, kucharz małej gastronomii, księgowość małych firm, kasjer sprzedawca, operator obrabiarek sterowanych numerycznie, technolog prac wykończeniowych w budownictwie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.