SANOK: Niespełna 11-miesięczna dziewczynka wypadła z okna kamienicy w Sanoku

26-08-2011

SANOK. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do jakiego doszło dzisiaj na ul. Jagiellońskiej w Sanoku. Niespełna 11 miesięczna dziewczynka wypadła z okna kamienicy. Dziecko zginęło na miejscu.

Do zdarzenia doszło w Sanoku na ulicy Jagiellońskiej. Niespełna roczna dziewczynka wypadła z mieszkania usytuowanego na trzecim piętrze kamienicy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko weszło na parapet okna, które znajdowało się na małej wysokości od podłogi, po czym wypadło bezpośrednio na chodnik z wysokości ponad 8 metrów . Niestety poniosło śmierć na miejscu.

Jako pierwszy próbę ratowania dziecka podjął policjant, który przejeżdżając tą ulicą zauważył gromadzących się ludzi. Funkcjonariusz zatrzymał się i próbował udzielać dziewczynce pierwszej pomocy.

Dziewczynka w chwili zdarzenia znajdowała się pod opieką rodziców – 18 letniej matki i 22-letniego ojca. Obydwoje przebywają pod opieką lekarzy.

Ciało dziecka decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia przyczyn i przebiegu zdarzenia. (KPP Sanok)