SANOK: Studenci zagrają dla Oli!

20-04-2011

SANOK.  W dniach 12 – 14 maja w Sanoku odbędą się Dni Kultury Studenckiej (Juwenalia), w trakcie których przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz Oli.

Ponadto, 12-go maja, czyli w pierwszym dniu Juwenaliów odbędzie się koncert dla Oli w jednym z sanockich klubów. Cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Oli.

Pięcioletnia Ola przyszła na świat jako zdrowe dziecko. Jednak w dniu swoich pierwszych urodzin została poddana badaniom lekarskim, na które skierował Olę miejscowy lekarz zaniepokojony jej stanem.

Szczegółowe badania lekarskie wykazały pojawiające się problemy z prawidłowym rozwojem ruchowym dziewczynki. Została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na konsultację i zostawiona na dalszą diagnostykę w Ośrodku Specjalistycznym.

Po konsultacji lekarskiej zalecano rehabilitację, która ma na celu usprawnienie ruchowe kończyn dolnych. U Oli nie postawiono jednoznacznej diagnozy. Badania wskazują na rdzeniowy zanik mięśni. Opracowana metoda diagnostyki oraz leczenia przez profesora Koziałkina z Truskawca, pozwala mieć nadzieję na właściwe  leczenie dziecka.

Na Ukrainie w Truskawcu znajduje się Międzynarodowa Klinika Rehabilitacyjna o dużej renomie i wysokiej skuteczności w leczeniu. Jednak wysoki koszt pobytu dziecka i opiekuna tj. kilka tysięcy złotych nie pozwalają małej Oli na częsty wyjazd, ponieważ znacznie przekracza możliwości finansowe 6-osobowej rodziny, która nie jest w stanie udźwignąć kolejnych wydatków związanych z chorobą dziecka.

Aleksandra zaczęła leczenie w ukraińskiej klinice w czerwcu 2007 roku. Turnus trwa 14 dni, podczas których Ola jest poddawana intensywnej rehabilitacji, która umożliwia jej lepsze funkcjonowanie. W tym roku Ola wyjechała na turnus po raz dziesiąty, dzięki ludziom, którym nie jest obojętny los chorych dzieci.

Teraz jest jeszcze czas aby zapobiec rozwinięciu się tej strasznej choroby.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.