Sanok wchodzi w hokejową spółkę z PBS i Ciarko

17-06-2011

SANOK. Wczoraj (16 bm.) radni miejscy poparli wniosek Burmistrza Miasta w sprawie utworzenia spółki „PBS Bank Ciarko Sanok” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Za wnioskiem głosowało 13 radnych, przy trzech głosach przeciwnych i trzech wstrzymujących się. Nowa forma ma ma być bardziej przejrzysta jeżeli chodzi o prowadzenie klubu.

Bank PBS oraz firma Ciarko podjęły już decyzję o przystąpieniu do spółki. Najprawdopodobniej do końca czerwca zostanie spisane porozumienie.

- Przez lata sanocki hokej funkcjonował w ramach stowarzyszenia. Jeśli nadal chcemy rozwijać sport hokejowy seniorów i juniorów, to powinniśmy dać szansę spółce hokejowej. Stworzy ona nie tylko lepsze możliwości samym hokeistom, ale przede wszystkim będzie wygodniejsza dla dalszej działalności sponsoringowej, ułatwi wszelkie operacje finansowe – tłumaczył podczas sesji Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Jednocześnie Burmistrz zapewnił, że powołanie spółki hokejowej nie będzie zagrożeniem dla pozostałych dyscyplin sportowych funkcjonujących w Sanoku.

Celem spółki będzie zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej poprzez prowadzenie działalności sportowej, wypoczynku i rekreacji, w szczególności, w zakresie hokeja na lodzie. Wspólnicy wejdą do spółki jednakowym aportem finansowym. Miasto Sanok tak, jak i do tej pory, zobowiązuje się do udostępnienia tafli lodowej, szatni i innych potrzebnych hokeistom obiektów na sanockiej Arenie. Uzyskane przez spółkę dochody będą przeznaczane na jej cele statutowe.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.