Sukces II LO w Sanoku!

23-03-2011

Na początku marca 2011 roku w odnowionej sali ZS Nr 3 w Sanoku odbył się finał licealiady chłopców w unihokeja, w którym to finale do boju o najwyższe miejsce na podium stanęły dwie sanockie drużyny: II LO i ZS Nr 3 .

Poziom zawodów był wysoki i zdobycie każdej bramki wymagało wspięcia się na wyżyny umiejętności. W pierwszym meczu drużyna „Zakonu” spotkała się z Nową Dębą, która uległa stosunkowo łatwo wynikiem 4:0.

Później nie było już tak sielankowo, gdyż I LO z Przemyśla stawiło zacięty opór. Mecz przez większość regulaminowego czasu był wyrównany, jednak worek z bramkami otworzył się pod koniec spotkania, którego wynik ustalił się na 5:2 dla ogólniaka z Sanoka.

Kolejny pojedynek  II LO stoczyło z ZST Mielec i prawdopodobnie zakończyłby się identycznym wynikiem jak ten z Nową Dębą, jednak indywidualne błędy obrońców zaważyły na stracie dwóch bramek. Atak jednak funkcjonował już bez zarzutu i w rezultacie to II LO częściej trafiało do siatki. Mówiąc ściślej, dwa razy częściej.

Mecz o wszystko pozostał na sam koniec i trzymał wszystkich w skrajnym napięciu, do ostatniego gwizdka. Licealiści z Sanoka z marszu mieli zaliczoną porażkę z półfinałów z ZS nr 3 w Sanoku, a ZSEiO z Przemyśla, z którym mieli stanąć w szranki tylko raz został pokonany podczas całych zawodów, tak więc drużyny miały identyczny bilans. Po syrenie kończącej spotkanie nie było złudzeń kto bezapelacyjnie triumfował na parkiecie. Cztery trafienia zawodników z ogólniaka, przy jednym oczku Przemyślan zaważyły o złocie i prawie reprezentowania Podkarpacia na otwartych mistrzostwach Polski w Elblągu.

Zawodnikami, którzy przysporzyli splendoru II LO w Sanoku byli: Szymon Milczanowki – kapitan, Damian Izdebski – bramkarz, Piotr Mataczyński, Marcin Cybuch, Piotr Pytlowany, Darek Klaja, Maciej Gacek, Michał Sobolewski, Bartosz Sieradzki, Mariusz Kopczyński, Maciej Kochanowski . Natomiast opiekunem drużyny był Grzegorz Pastuszak.

Wyniki meczów „Dwójki”:

II LO – ZS nr 3 Sanok 0:2 (wynik zaliczony z półfinałów)
II LO – Nowa Dęba 4:0
II LO – I LO Przemyśl 5:2
II LO – ZTS Mielec 4:2
II LO – ZSEiO Przemyśl 4:1

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.