Sukces Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Sanoku (video)

14-10-2011

SANOK. 14 października w Podkarpackim Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Sanoku przeprowadzone zostały innowacyjne operacje naczyniowe – udrożnienia tętnic biodrowych oraz udrożnienia tętnicy udowej.

Lekarze przeprowadzili złożony zabieg na niedrożnych tętnicach biodrowych w obydwu nogach (zespół Leriche’a) – udało się nam udrożnić tętnice z dostępu wstecznego (do dołu). Zespół dra Wojciecha Skibińskiego wykonał zabieg ratujący życie Pacjenta.

Natomiast u pacjentki po licznych zabiegach naczyniowych (m.in. wszczepienie pomostu „graft„, który przestał funkcjonować) zespół w składzie prof. dr hab. Dariusz Dudek, dr Wojciech Skibiński oraz dr Stanisław Bartuś dokonali przywrócenia przepływu krwi przez prawdziwe naczynia, po to aby uratować pacjentkę od amputacji kończyny. Warto wspomnieć że w innych ośrodkach zaproponowano pacjentce tylko i wyłącznie leczenie zachowawcze (lekami).

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych prof. Dudek zaprosił sanoczan na pierwsze spotkanie Klubu Pacjenta, które odbędzie się już w najbliższą sobotę (15 października)  w Hotelu Bona w Sanoku.

Klub Pacjenta to najnowsza inicjatywa edukacyjno-szkoleniowa stworzona przez lekarzy spółki Carint specjalnie dla pacjentów dotkniętych problemem ostrego zapalenia wieńcowego, zawałem serca czy też chorobą wieńcową.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.