REKLAMA
REKLAMA

Znęcał się nad rodziną trafił do aresztu

USTRZYKI DOLNE. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lesku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy wobec 58-letniego mieszkańca gm. Ustrzyki Dolne. Mężczyzna znęcał się nad rodziną, za to przestępstwo był już karany i odbył wyrok.

58-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne na początku 2011 roku zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Niestety, nie zmieniło to niczego w jego postępowaniu. 13 września żona mężczyzny złożyła kolejne zawiadomienie. 58-letni mąż groził jej i dzieciom pozbawieniem życia, wyzywał i obrażał najbliższych.

Po analizie materiału dowodowego, prokurator wnioskował do sądu o aresztowanie mężczyzny. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku. Najbliższe trzy miesiące 58-latek spędzi w areszcie.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie jest przestępstwem!

Najczęściej kwalifikowana jest jako przestępstwo znęcania z art. 207 kodeksu karnego, polegające na fizycznym i psychicznym znęcaniu się nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny. Przestępstwo to jest ścigane z urzędu.

KPP Ustrzyki Dolne

14-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)