REKLAMA

Sukcesy i wyróżnienia uczniów sanockiej Szkoły Muzycznej

SANOK. Kolejny sukces odniósł akordeonista sanockiej Szkoły Muzycznej, Rafał Pałacki, uczeń Grzegorza Bednarczyka i Andrzeja Smolika. W odbywających się w Gorlicach w dn. 27-29.04  XIV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych zdobył II nagrodę w kat. do lat 15 w silnej grupie 22 uczestników z całego kraju.

Jest to kolejne tegoroczne osiągnięcie tego młodego akordeonisty, dopiero drugi rok uczącego się na akordeonie guzikowym (w sumie piąty rok nauki). Rafał mieszka w Tarnawie Górnej, a uczęszcza oprócz szkoły muzycznej do Gimnazjum w Tarnawie Dolnej.

Ponadto wielki zaszczyt spotkał dwójkę uczniów sanockiej Szkoły Muzycznej. Akordeonista Bartosz Głowacki, tegoroczny absolwent PSM II st. w klasie Andrzeja Smolika i skrzypaczka Zuzanna Dulęba, absolwentka PSM I st. w klasie Grażyny Dziok wystąpili w Koncercie najzdolniejszych absolwentów województwa podkarpackiego z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie pod dyrekcją Anny Mróz.

Bartosz wykonał utwór: A. Piazzola: Tanga cz. I Asleep, III Anxiety, zaś Zuzanna, Koncert M. Brucha.

Ich występ został przyjęty wielkimi brawami i był świetną promocją sanockiej szkoły wśród melomanów z Rzeszowa i całego województwa, którzy po brzegi wypełnili piękną salę koncertową Filharmonii Podkarpackiej.

Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II st. w Sanoku.

05-05-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.