Świadomy – znaczy bezpieczny

POWIAT SANOCKI. Policjanci Zespołu ds. Nieletnich odwiedzili wczoraj uczniów Zespołu Szkół w Trepczy i Dobrej. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć uczniom na temat bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań.

Wczoraj (9 bm.) policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Dobrej i Trepczy. Prelekcje odbyły się zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum. Łącznie w spotkaniach wzięło udział około 200 osób.

Uczniom szkoły podstawowej policjanci opowiadali przede wszystkim o specyfice swojego zawodu. Poinformowali najmłodszych, jakimi cechami charakteru powinni odznaczać się przyszli stróże prawa. Funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole, na podwórku. Były także scenki, podczas których dzieci ćwiczyły odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Młodzież gimnazjalna miała natomiast okazję posłuchać na temat bezpieczeństwa podczas imprez masowych, odpowiedzialności prawnej za czyny karalne oraz na temat zjawiska „cyberprzemocy”.

Na zakończenie, policjanci rozdali uczniom szkół podstawowych elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu zwiększają ich widoczność na drodze. Zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie byli bardzo wdzięczni policjantom za przekazanie cennych informacji. Funkcjonariusze otrzymali od nich pisemne podziękowania oraz kwiaty z bibuły zrobione własnoręcznie przez dzieci.

Wkrótce odbędą się kolejne spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą w szkołach , które mają na celu zwiększenie świadomości prawnej młodych mieszkańców powiatu sanockiego.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."