Szkolili się leśni brakarze

25-10-2011

BIESZCZADY. We wrześniu i w październiku na kursach brakarskich w Cisnej, zorganizowanych przez Wydział Marketingu RDLP w Krośnie, szkolili się pracownicy podległych nadleśnictw.


Celem kursów było przekazanie uczestniczącym w nich leśnikom wiedzy związanej  z manipulacją, klasyfikacją i odbiórką  drewna według Klasyfikacji Jakościowo-Wymiarowej w świetle obowiązujących przepisów. Była to już VII edycja kursów brakarskich  organizowanych cyklicznie od 2004 roku przez RDLP w Krośnie.

O wysokich wymaganiach stawianych brakarzom świadczy fakt, że na 84 przeszkolone osoby, tylko 43 uzyskały klasę brakarską, natomiast pozostali otrzymali zaświadczenie o ukończeniu kursu. Kurs odbywał się w dwóch turnusach dwutygodniowych: w dniach 19-30.09.2011 r. i 03-14.10.2011 r. Jego kierownikiem był Maciej Ziobro,  pracownik służby nadzoru gospodarki drewnem Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie. Kadrę instruktorską stanowili brakarze klasy instruktorskiej: Maciej Ziobro, Czesław Książek, Józef Borsuk, Wojciech Menet oraz gość z RDLP w Katowicach, Sławomir Miłoch.

Dodatkowo cenne informacje przekazane zostały uczestnikom kursu przez wykładowców z Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie: Tadeusza Mędrka i Zygmunta Dworzańskiego. Kurs niewątpliwie przyczynił się do poszerzenia wiedzy w zakresie zagadnień związanych z manipulacją, klasyfikacją i odbiórką drewna oraz nadchodzącymi zmianami  związanymi z drewnem kłodowanym. Był też platformą wymiany doświadczeń pomiędzy pracownikami różnych nadleśnictw i nowych rozwiązań organizacyjno-prawnych obowiązujących na terenie RDLP w Krośnie.

Maciej Ziobro
RDLP w Krośnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.