Terapia przez malowanie

22-09-2011

ZAGÓRZ. W Zagórzu odbył się VII-my plener plastyczny Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego. Impreza połączona była z dziesięcioleciem istnienia zagórskiej placówki.

- Na miejsce tegorocznego pleneru wyjątkowo wybraliśmy Promenadę Zagórską urokliwy zakątek miasta, który biegnie od mostu na Osławie do ruin klasztoru – mówi Joanna Leszczyńska – Skubel kierownik ŚDS w Zagórzu. - Plener plastyczny to znakomita firma aktywności osób niepełnosprawnych, daje im możliwość rozwoju, odkrywania i rozwijania talentów, aktywizuje, pobudza do działania, rozbudza ambicje. Plener to też alternatywa forma komunikowania się pomiędzy tymi osobami a otoczeniem – dodaje szefowa zagórskiego ŚDS.

W  tegorocznej imprezie udział wzięło piętnaście placówek z całego Podkarpacia. – Owocem tego  pleneru są wspaniałe prace, które warto eksponować by promować twórczość osób niepełnosprawnych. Muszę przyznać, że każda praca jest niepowtarzalna, zasługuje na uznanie i nagrodę – mówił starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Plener zbiegł się z 10-leciem powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu. Dzisiaj w placówce przebywa 30 uczestników, którzy biorą udział w zajęciach w ramach pięciu pracowni– komputerowej, plastycznej, stolarskiej, metaloplastycznej i gastronomicznej. W ośrodku przebywają głównie osoby z upośledzeniem  umysłowym. W ciągu dziesięciu lat zmodernizowany został cały budynek, powstał piękny ogród, boisko do koszykówki i piłki siatkowej.

Współorganizatorem imprezy był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.

Tagi:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.