REKLAMA
REKLAMA

Warszawa gości sanockich artystów

WARSZAWA/SANOK. Nieformalna grupa sanockich artystów pn.: „Skład Doczepiony” od 20 września prezentuje swe prace na Dworcu Głównym w Warszawie, w ramach projektu realizowanego przez PKP pn. GALERIA OPEN.


Lokalni twórcy dzięki współpracy z Anną Rosiek – pomysłodawczynią i kustoszką GALERII OPEN mogą wystawiać swe prace w prawdopodobnie najruchliwszym miejscu w Polsce. Takiej ilości odbiorców nie może zagwarantować żadne muzeum czy galeria w naszym kraju. Dworce są kojarzone z wieloma rzeczami ale nie ze sztuką i to próbują zmienić uczestnicy tego projektu. Chcą by sztuka wyszła poza mury galerii, pragną dotrzeć do każdego odbiorcy, także tego przypadkowego.

Nieformalna grupa sanockich artystów pn.: „Skład Doczepiony” to kilkunastu malarzy, fotografików, rzeźbiarzy, których łączy wielka potrzeba prezentacji swej twórczości.
– Skład jest płynny i dynamiczny, nie ograniczamy się liczebnymi czy formalnymi ramami – mówi Bernadeta Andruszko liderka „Składu Doczepionego”. To ona zebrała grupę i dała jej impuls do działania. Dzięki jej zaangażowaniu oraz wsparciu Starosty Sanockiego Sebastiana Niżnika przygotowano i wydrukowano prace artystów z Sanoku i Zagórza: Anny Białowąs, Daniela Białowąs, Bernadety Andruszko, Tomasza Mistaka, Janusza Mogilany, Mariusza Mogilany, Roberta Onacko, Bartosza Rejmaka, Karola Prejznera, Sylwestra Stabryły.


– Ten skład wystawiliśmy na Warszawę – kontynuuje Pani Bernadeta – ale już szykujemy kolejną wystawę, na której zobaczymy dużo większą grupę artystów. W dniach 1-2 października organizujemy „Wernisaż Jednego Dnia” na Dworcu Głównym w Sanoku, na który chcę wszystkich serdecznie zaprosić.
– Nieformalna struktura pozwala stworzyć przestrzeń potrzebną do tworzenia ale przeszkadza w organizacji wystaw – tłumaczy nam Pani Bernadeta – podczas przygotowań napotkaliśmy na przeszkody dla nas nie do pokonania. Trzeba mieć osobowość prawną, konto bankowe krs’y i regony, a my ich nie posiadamy i tu przyszli nam z pomocą Wspólnota Obywatelska na Rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej oraz Powiat Sanocki. Bardzo dziękujemy Staroście Sebastianowi Niżnikowi za chęć promocji Ziemi Sanockiej poprzez kulturę i sztukę. Równocześnie składamy wielkie podziękowanie za włożoną pracę członkom Wspólnoty Obywatelskiej na Rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej oraz wszystkim zaangażowanym w organizację wystawy.

22-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)