Termomodernizacja obiektów oświatowych w Sanoku

SANOK. Budynki Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku, filii Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 oraz Samorządowego Gimnazjum nr 1 zyskały nową elewację. Już tej zimy będzie tu cieplej i oszczędniej, a to za sprawą termomodernizacji, którą, dzięki staraniom władz Miasta Sanoka, przeprowadzono w bieżącym roku.


Wymieniono tu okna, drzwi, ocieplono stropodach i ściany zewnętrzne. Modernizację przeszedł także system grzewczy. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć straty ciepła, zmniejszyć zużycie energii cieplnej, co w konsekwencji przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania, prawie o połowę w stosunku, do stanu dotychczasowego. Jednak to nie wszystko, obiekty zyskały bowiem, atrakcyjny wygląd, dzięki nowej, kolorowej elewacji.

Przedszkole nr 2 w Sanoku (Sadowa)

Środki na ten cel Miasto Sanok pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Całość zadania to koszt ok. 940 tys. zł, zaś dofinansowanie wyniosło prawie 665 tys. zł.
Warto przypomnieć, że termomodernizacja w poprzednich latach została przeprowadzona już w Szkole Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 4, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 3.

Gimnazjum nr 1 w Sanoku (Kochanowskiego)

Agnieszka Frączek

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."