Uszkodził wyciąg w pełni sezonu narciarskiego

WEREMIEŃ. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zniszczeń na wyciągu narciarskim w Weremieniu. Na skutek przecięcia lin wczoraj i dziś narciarze mogli korzystać tylko z jednej nitki wyciągu. Druga oczekuje na naprawę. Wartość samej zniszczonej liny i koszt jej naprawy zarządca wycenił na 7 tys. zł.

Sprawca zniszczył liny wyciągu w nocy z soboty na niedzielę. Pracownicy wyciągu w sobotę do późnych godzin nocnych przygotowywali stok na dzień następny. W niedzielny ranek podczas przeprowadzania codziennej kontroli technicznej zauważono, że trzy spośród sześciu splotów liny wyciągu są przecięte. Tym samym jedna z dwóch nitek wyciągu narciarskiego została unieruchomiona. Narciarze wczoraj i dziś korzystać mogli tylko z drugiej nitki. Zarządca wyciągu wartość uszkodzonej liny oraz koszt jej naprawy wycenił na 7 tys. zł.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lesku prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy.

KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."