Wieczór muzyczny ku pamięci Amy Winehouse

17-08-2011

SANOK. W sobotę (20 sierpnia) o godzinie 21.00 w Klubie Pani K odbędzie się wieczór poświęcony muzyce Amy Winehouse. Wyemitowany zostanie koncert DVD „I Told You I Was Trouble…” zarejestrowany w londyńskim Shepard’s Bush Empire.

Oprócz koncertu zobaczymy, także dokument pokazujący kulisy prawie czteroletniej kariery muzycznej fascynującej Amy. Najcieplejsze wspomnienia, najlepsza muzyka, największe hity niedawno tragicznie zmarłej angielskiej wokalistki i kompozytorki – Amy Winhouse w Klubie Pani K

Amy Jade Winehouse urodziła się 14 września 1983 roku w Londynie, w rodzinie żydowskiej o tradycjach jazzowych (jej ojciec jest taksówkarzem, matka farmaceutką

2003 roku wydała swoją debiutancką płytę „Frank”, na której większość utworów inspirowana jest muzyką jazzową. Autorką wszystkich utworów jest sama Winehouse (jedynie dwa covery, które znalazły się na płycie nie posiadają jej wkładu autorskiego. Płytę promowały single: „Stronger Than Me”, „Take the Box”, „In My Bed”, „You Sent My Flying”, „Help Yourself”.

Rok 2004 to dla Winehouse rok nominacji: m.in. do nagród BRIT, w kategoriach: Najlepsza solowa artystka, Album Roku. Jej utwór „Stronger Than Me”, zdobywa tytuł najlepszej piosenki, w kategorii Muzyka i słowa (Ivor Novello Awards).

Drugi album artystki „Back to Black” ukazuje się w 2006 roku i od razu podbija brytyjskie listy sprzedaży. W roku 2007 album wygrywa na South Bank Show Awards wyróżnienie w kategorii Najlepsza muzyka popowa. Zostaje też nominowana przez brytyjską BRIT Awards do tytułu najlepszej solowej artystki (który potem zdobywa), a „Back To Black” do Najlepszego brytyjskiego albumu..

W maju 2011 roku Amy zakończyła pracę nad swoim trzecim albumem i była gotowa do jego wydania.

W czerwcu Winehouse odwołała europejską trasę koncertową z powodu poważnych kłopotów związanych z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Na liście letnich występów autorki hitu „Rehab” był także koncert w Polsce – artystka miała wystąpić 30 lipca na Artpop Festival w Bydgoszczy.

Artystka została znaleziona martwa w swoim domu w Londynie 24 lipca 2011 roku. Miała 27 lat.

PODWÓJNA WEJŚCIÓWKA TRAFIŁA DO PANI ELIZY KACZOROWSKIEJ!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.