Wspólne patrole policjantów i motocyklistów

08-04-2011

„Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści” to hasło sobotniej akcji drogowej. Jest ona zorganizowana przez Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”. W akcję tą włączają się również policjanci. Wspólne patrole policjantów i motocyklistów będzie można spotkać w pięciu powiatach naszego województwa.

Co roku na polskich drogach ginie wielu motocyklistów, a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych. Motocykl porusza się szybciej i jest w lusterkach słabiej widoczny niż samochód.

Organizator akcji Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”, chce zwrócić uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek, ponieważ jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Celem akcji jest propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych zachowań na drodze, przy jednoczesnym wskazywaniu zagrożeń i skutków brawurowej jazdy jednośladem.

Wspólne działania policjantów ruchu drogowego i motocyklistów pt. „Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści” odbędą się 9 kwietnia 2011 roku (w sobotę) w godzinach od 9.00 – 12.00 w całym kraju. Na terenie naszego województwa wspólne patrole policjantów i motocyklistów będzie można spotkać w pięciu powiatach:

-Rzeszów: na DK 4 na trasie wylotowej na Kraków i Przemyśl, a także w Dynowie na ulicy Grunwaldzkiej (w godz. 10.00-11.00)
-Krosno: na DK 28 na ulicy Bieszczadzkiej od strony Rymanowa
-Przemyśl: na ulicy Lwowskiej w okolicach Tesco i ulicy Krakowskiej
-Ropczyce: na DK 4 między Sędziszowem Małopolskim a stacją paliw Huzar w Ropczycach
-Dębica: na DK 4 między Zawadą a Pilznem.

W trakcie działań członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego rozdawać będą naklejki o treści: „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.