REKLAMA
REKLAMA

EXPO KARPACKIE zakończone sukcesem. Będzie następna wystawa w Brukseli w 2013, tym razem w Komitecie Regionów

W dniu 5 kwietnia 2011 Prezes Zarządu Fundacji Karpackiej – Polska, Zofia Kordela-Borczyk i zespół Fundacji dokonał podsumowania Expo Karpackiego, zorganizowanego przez Fundację w dniach 28 – 31 marca w Brukseli.

Zaproszeni na Expo goście, w tym eurodeputowani z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii, przedstawiciele Komitetu Regionów i Komisji Europejskiej, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz zwiedzający zgodnie stwierdzili że pomysł organizacji Expo był promocyjnym „strzałem w dziesiątkę”.

Podczas Expo Fundacja Karpacka pokazała,  że w regionie pomimo wielu problemów tętni życie społeczno gospodarcze, że warto tu inwestować chociażby nawet z tego powodu że prezentowane firmy odniosły tutaj wielki sukces. Fundacja Karpacka pokazała,  że region posiada olbrzymi potencjał gospodarczy potwierdzony wieloletnimi tradycjami w produkcji wyrobów ze szkła, kosmetyków, wyrobów spożywczych, ceramiki, tradycyjnych wyrobów alkoholowych i rękodzieła.

Zaproszony przez Fundację  Karpacką Minister Stanu i członek Parlamentu Brukseli Pan Jos Chabert dokonuje ceremonii otwarcia wystawy

Sukcesem zakończyło się również seminarium na temat problemów i perspektyw rozwojowych regionu Karpackiego, podczas którego uczestnicy zadecydowali o wystąpieniu z apelem do Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Komitetu Regionów o utworzenie specjalnego programu operacyjnego dla Karpat, zarządzanego centralnie z Brukseli. Przeforsowanie takiego projektu byłoby wielkim osiągnięciem eurodeputowanych z regionu w trakcie prezydencji polskiej, która rozpoczyna się w lipcu 2011 roku.

Fundacja otrzymała zaproszenie od Komitetu Regionów do zorganizowania następnej wystawy w roku 2013. W tej sprawie Prezes Zarządu przeprowadziła już wstępne rozmowy. Komitet Regionów, oprócz zaproszenia, udzieli Fundacji również finansowego wsparcia co jest szczególnie ważne, gdyż finansowanie zakończonej wystawy spoczywało w całości na barkach Fundacji Karpackiej – Polska.

Zespół Fundacji Karpackiej – Polska
Zorganizowanie  EXPO Karpackiego było możliwe dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z Mechanizmów Finansowych NMF i EOG, udzielonego w ramach projektu „Dom Karpacki – pobudzanie współpracy trans-granicznej regionów karpackich”. Dzięki temu udało się Fundacji sfinansować podróż autokarem dla grupy 50 samorządowców z Podkarpacia. Korzystając z okazji Fundacja Karpacka bardzo serdecznie dziękuje za zaproszenie i pomoc w organizacji Expo Pani Poseł Elżbiecie Łukacijewskiej i jej pracownikom.

08-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)