AKTUALIZACJA: Jakub Osika nowym dyrektorem MDK w Sanoku

08-04-2011

SANOK. Wiadomo już kto będzie kierował Młodzieżowym Domem Kultury w Sanoku. Komisja konkursowa spośród czterech kandydatów wybrała dzisiaj nowego dyrektora. Został nim Jakub Osika, obecny doradca wojewody podkarpackiej Małgorzaty Chomycz.


- Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale bardzo się z tego cieszę bo lubię wyzwania. W Młodzieżowym Domu Kultury widzę duży potencjał, który można wykorzystać dla dobra wspólnego. Ten potencjał widzę zarówno w ludziach tam pracujących jak i w placówce jako takiej. Za dobry prognostyk przyszłej działalności biorę dzisiejszy wynik głosowania komisji, który ewidentnie wskazuje na to, że zagłosowano za moją koncepcją MDK-u – mówi świeżo upieczony dyrektor Jakub Osika.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Na początku komisja sprawdzała złożone dokumenty pod względem formalnym i zapoznawała się z koncepcjami rozwoju placówki, przedstawionymi przez kandydatów. Jedna z kandydatek (dotychczasowa p.o. dyrektora MDK-u) nie spełniła wymogów formalnych. Do drugiego etapu – rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło więc tylko troje kandydatów.

W komisji konkursowej zasiadało dziewięć osób – trzech przedstawicieli starostwa powiatowego, po dwóch z Kuratorium Oświaty, Związków Zawodowych i po jednym z Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej. Za kandydaturą Jakuba Osiki głosowało 7 osób, jedna była przeciw, jedna nie wzięła udziału w głosowaniu (musiała opuścić posiedzenie komisji z ważnych przyczyn rodzinnych).

Przypomnijmy, że konkurs na stanowisko dyrektora MDK-u jest efektem nieprawidłowości jakie ujawniła w placówce, przeprowadzona jesienią ubiegłego roku kontrola wewnętrzna. Pod koniec stycznia tego roku odwołano dotychczasową dyrektor i ogłoszono konkurs na to stanowisko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.