REKLAMA
CUK
REKLAMA

Zagórz nagrodzony promocją w stolicy. Urzędnicy z Zagórza wśród najlepszych w Polsce

WARSZAWA/GMINA ZAGÓRZ. W Pałacu Prymasowskim w Warszawie urzędnicy z Zagórza odebrali wyróżnienie za II miejsce w ogólnopolskim konkursie dotyczącym planowania przestrzennego.  Małgorzata Ząbkiewicz i Mariusz Zagórski

zostali nagrodzeni za prace nad lokalizacją biogazowni na terenie gminy Zagórz. Organizatorem konkursu była ONZ-owska agenda UNEP/GRID działająca we współpracy z norweskimi planistami.

Rywalizacja rozpoczęła się w grudniu 2009 r. Najpierw polegała na szkoleniu stacjonarnym zakończonym testem. Później urzędnicy doskonalili swoje umiejętności w zdalnym systemie e-learningu, a w czerwcu 2010 przeszli szkolenie specjalistyczne.  Musieli między innymi rozwiązać zadania dotyczące SWOT, czyli analizy mocnych i słabych stron, wykorzystania odbiorników GPS w inwentaryzacji pomników przyrody, korzystania z Bazy Danych Topograficznych, stosowania programu ochrony środowiska NATURA 2000.

Uroczystość wręczenia nagród w Pałacu Prymasowskim. Od prawej – wiceburmistrz Alicja Wosik, Małgorzata Ząbkiewicz, Mariusz Zagórski

Najważniejszą częścią konkursu było przygotowanie tzw. metryczki studium przypadku.
– Początki nie były łatwe. Bardzo przydała nam się umiejętność pracy z geoportalem – opowiada pani Małgorzata Ząbkiewicz – Zdecydowaliśmy się przystąpić do konkursu, ponieważ zaciekawiła nas jego tematyka. Informatyzacja w planowaniu przestrzennym to nowe możliwości, chcieliśmy je poznać – uzupełnia pan Mariusz Zagórski.

Do projektu zgłosiło się ponad 100 gmin z całej Polski, w tym z Podkarpacia m.in. Iwonicz, Lesko i Korczyna. Do finałowego konkursu dotrwały 23 zespoły. – Kiedy we wrześniu wyczytałam na stronie internetowej konkursu Akademii INSPIRE, że znaleźliśmy się na II miejscu tuż za śląską gminą Tworóg nie mogłam uwierzyć własnym oczom – wspomina pani Małgorzata.

Multimedialne stoisko gminy Zagórz było najbardziej oblegane

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie, a urzędnikom gminy Zagórz gratulował m.in. wiceprezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Jacek Jarząbek. Nagrodą jest m.in. specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania środowiskiem. Ponadto Zagórz znalazł się w ścisłym gronie 4 gmin, które zostały nagrodzone bezpłatną promocją w postaci multimedialnego stoiska promocyjnego.  Przez cały czas trwania konferencji odwiedzali je uczestnicy imprezy przybyli z całej Polski. – Nasze stoisko było najbardziej oblężone. Zagórz promuje się hasłem Brama Bieszczadów, a słowo Bieszczady zawsze przyciąga – komentuje Joanna Stach z UMiG Zagórz, która prowadziła stoisko.

– Bardzo się cieszę, że mieliśmy taką okazję do ogólnopolskiej promocji. Wierzę, że to zaowocuje na przyszłość. Cieszę się też, że w gronie pracowników urzędu mamy tak zdolne osoby jak pani Małgorzata Ząbkiewicz i pan Mariusz Zagórski. Dziś – mimo wysokiego bezrobocia – trudno jest o tak zaangażowanych i twórczych urzędników. Instytucje niemal „wyrywają” sobie takie osoby – dodaje Alicja Wosik, wiceburmistrz Zagórza, która odebrała nagrodę w imieniu władz gminy.

UMiG Zagórz

08-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)