Z REGIONU: Grożąc podpaleniem domu, zażądali 10 złotych

08-12-2011

Policjanci z Brzozowa zatrzymali trzech sprawców wymuszenia rozbójniczego. Okazali się nimi młodzi ludzie, którzy wtargnęli na jedną z posesji w Jasionowie i zażądali od mieszkających tam kobiet wydania 10 zł. Sprawcy mieli założone kaptury i twarze zasłonięte szalikiem.

Krzyczeli, dewastowali wszystko co spotkali na swojej drodze i grozili podpaleniem domu.

<- Jeden ze sprawców doprowadzany na przesłuchanie

We wtorek, kilka minut po godz. 21. dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, z której relacji wynikało, że kilku młodych mężczyzn wtargnęło na teren jej posesji i żądało wydania pieniędzy. Grozili podpaleniem domu pokrzywdzonej jeśli nie wyda im 10 zł. Sprawcy mieli założone kaptury i twarze zasłonięte szalikiem. Napastnicy spotykając się z oporem za strony napadniętej, zachowywali się bardzo agresywnie i wulgarnie, demolowali wszystko co napotkali na swojej drodze.

Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policjantów. Zawiadomienie to również postawiło na nogi funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Efekt ich pracy był już widoczny po niespełna dwóch godzinach. Zatrzymani zostali czterej mężczyźni, którzy dopuścili się tego przestępstwa. Okazali się nimi mieszkańcy Jasionowa w wieku od 16 do 19 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Rekordzista miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

16-latek został przekazany rodzicom. Natomiast 17, 18, i 19-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Młodzi ludzie wkrótce usłyszą zarzuty. Za dopuszczenie się tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

Przesłuchanie 17-latka

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.