Z REGIONU: Tymczasowo aresztowany za handel narkotykami

06-09-2011

GMINA DUKLA. Policjanci z komisariatu w Dukli przerwali działalność 23-latka i 16-latka, rozprowadzających narkotyki wśród małoletnich mieszkańców tej gminy. 23-letni mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwa, grożą mu co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.


Tymczasowe aresztowanie 23-letniego mieszkańca gminy Dukla, to efekt kilkutygodniowej pracy policjantów z miejscowego komisariatu. Po otrzymaniu pierwszych sygnałów, że mężczyzna handluje marihuaną, funkcjonariusze cierpliwie sprawdzali 23-latka, zbierając dowody jego przestępczej działalności.

Ostatecznie pozwoliły one na zatrzymanie podejrzanego w ubiegły czwartek i przedstawienie mu zarzutu blisko 30 przypadków sprzedaży suszu konopi dwóm 16-latkom z tej samej gminy. Z kolei jeden z tych nieletnich przekazywał narkotyk kilku swoim kolegom w tym samym wieku lub o rok starszym. Cały proceder trwał najprawdopodobniej od kwietnia br. Podczas przesłuchania, nieletni przyznał się również, że w lipcu br. wspólnie ze swoim rówieśnikiem, ukradli znajomemu blisko 400 zł.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, udostępnianie w jakikolwiek sposób środków odurzających lub substancji psychotropowych osobom małoletnim jest zbrodnią, a sprawcy takiego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Surowa kara grożąca podejrzanemu, była jedną z głównych przesłanek przychylenia się sądu do wniosku prokuratora i tymczasowe aresztowanie 23-latka na okres 3 miesięcy.

Nieletni odpowiedzą natomiast za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Aktualnie prokurator i dukielscy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.

KMP Krosno

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.