Zaginiony mężczyzna – uratowany w Bieszczadach

BIESZCZADY. Dzięki szybkiej akcji i współdziałaniu służb udało się uratować skrajnie wyczerpanego, chorego mężczyznę, który najprawdopodobniej ukrywał się w Bieszczadach.

W niedzielę, 25 września funkcjonariusze pełniący służbę w placówce Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych otrzymali telefoniczną informację od turysty, że na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w rejonie tzw. „żubrowiska” leży skrajnie wyczerpany człowiek.

Natychmiast podjęto działania: na miejsce udał się patrol Straży Granicznej, powiadomiono Pogotowie Ratunkowe w Ustrzykach Dolnych oraz Stację GOPR-u w Ustrzykach Górnych.

Po dotarciu na miejsce, zastano tam wpółżywego mężczyznę. Leżał przy strumyku, nie miał siły wstać, ani mówić. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni udzielili mu pierwszej pomocy. Wkrótce, mężczyznę przetransportowano do szpitala w Ustrzykach Dolnych.

W trakcie prowadzonych sprawdzeń, okazało się, że mężczyzna zaginął w lipcu 2011 roku. Najprawdopodobniej, od tego czasu przebywał w Bieszczadach. Nie kontaktował się z rodziną, ani znajomymi. Spał w namiocie, na leśnej polanie.

Uratowany mężczyzna ma 47 lat i pochodzi z województwa dolnośląskiego. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Policja z Ustrzyk Dolnych.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."