Zagórz: poznaliśmy „Małego Mistrza Ortografii”

02-06-2011

GMINA ZAGÓRZ. 31 maja już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Tarnawie Dolnej odbywał się Finał Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Małego Mistrza Ortografii”.

W tym roku patronat nad konkursem objął Burmistrz  Miasta i Gminy w Zagórzu  Ernest Nowak. Uczestnikami  etapu finałowego było 25 uczniów klas trzecich wszystkich szkół podstawowych Gminy Zagórz- zwycięzców  etapu szkolnego.

Każdy finalista pisząc dyktando „Wycieczka po Krakowie” starał się o uzyskanie jak najlepszego wyniku i uzyskanie honorowego tytułu „Mistrza Ortografii”.

Na podstawie napisanego dyktanda komisja konkursowa wyłoniła Mistrza i dwóch Wicemistrzów. Mistrzem Ortografii została uczennica SP w Czaszynie  – Justyna Sitarz. Tytuły wicemistrzów otrzymali Kacper Krawczyk  ze SP w Porażu i Łukasz Burger – uczeń SP Nr 2 w Zagórzu.

Każdy uczestnik walczył o jak najlepszy wynik, w związku z tym nie tylko zwycięzcy ale wszyscy uczniowie z rąk  Burmistrza otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Mistrz ortografii dodatkowo zdobył pióro i  puchar zwycięzcy.

Nauczyciele – opiekunowie uczestników, zgodnie podkreślają, że taka forma sprawdzania umiejętności zastosowania wiedzy ortograficznej w praktyce wpływa pozytywnie na dzieci, mobilizuje je do pracy nad ortografią i daje szansę sprawdzenia się na poziomie Gminy.

Najbardziej cieszy fakt, że informacje o konkursie przekazywane są w szkołach młodszym kolegom, którzy chcąc sprawdzić się w ortografii oczekują na ogłoszenie kolejnej edycji. W związku z tym organizatorzy już za rok zapraszają na X Jubileuszowy Konkurs Ortograficzny.

Halina Krajnik

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.