REKLAMA
REKLAMA

Św. Józef patronem sanockiego Domu Dziecka! (ZDJĘCIA)

SANOK. Wczoraj (1 czerwca) w ramach ogólnoświatowego Dnia Dziecka w sanockim Domu Dziecka odbyła się uroczystość nadania patrona placówce, którym został  Św. Józefa.

Podczas oficjalnej części uroczystości  przedstawiono historię placówki, zwrócono uwagę na pochodzenie figury Św. Józefa, która od wielu lat związana jest z sanockim Domem Dziecka.

Następnie odbyła się część artystyczna w której uczestniczyli niemal wszyscy spośród trzydzieściorga wychowanków placówki.

Niezwykły prezent na rzecz Domu Dziecka przekazał Sebastian Niżnik, Starosta Sanocki.

-Jest to dla nas szczególne wydarzenie, ponieważ jesteśmy na etapie realizacji dwóch kolejnych inwestycji na terenie Domu Dziecka w Sanoku. W ubiegłym roku podczas Wigilii Pani Dyrektor wspominała, że marzy o boisku sportowym przy Domu Dziecka i o placu zabaw. W najbliższym czasie rozpoczynamy inwestycję o nazwie „boisko sportowe”. Złożyliśmy stosowny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Niezależnie od wyników wsparcia zrealizujemy tą inwestycję. Ponadto udało się nam pozyskać 35 tysięcy złotych od jasielskiego PGNiG na „plac zabaw„. Liczę, że do końca wakacji obie inwestycję zostaną zakończone i będą służyć dzieciom.

Dyrektor placówki Anna Chytła zmianę nazwy traktuje jako moment przełomowy dla funkcjonowania Domu Dziecka.

-Dzień Dziecka jest dniem szczególnym w związku z tym ten dzień wybrali na zmianę naszej historii i naszego domu. Pomimo że mamy dzieci pokaleczone przez los, dzieci po bardzo dużych przejściach z olbrzymią traumą, staramy się dostrzegać w nich to co najlepsze, to co najbardziej wartościowe.

 

02-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)