Zapomniał o zakazie prowadzenia pojazdów

09-12-2011

SANOK. Łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem. Jak się okazuje, są jednak osoby, które decydują się na podróż pomimo takiego zakazu. Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. W tracie czynności okazało się, iż kierujący nie ma przy sobie prawa jazdy.

Mężczyzna zapewniał funkcjonariuszy, że zapomniał wziąć dokument z domu. Szybko okazało się jednak, że 42-latek złamał sądowy zakaz.

Wczoraj około godz. 18.30 na ulicy Krakowskiej w Sanoku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Kierującym pojazdem okazał się 42-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Mężczyzna poproszony został przez funkcjonariuszy o niezbędne dokumenty. Okazało się, że nie ma przy sobie prawa jazdy. Oświadczył, że zapomniał tego dokumentu zabrać z domu.

Policjanci sprawdzili czy 42-latek posiada uprawnienia do kierowania pojazdem. Bardzo szybko okazało się, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Zgierzu.

Już wkrótce odpowie za popełnienie przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP SANOK

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.