Zatrzymano 178 pijanych kierowców!

16-08-2011

PODKARPACIE. Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się policyjne działania związane z wydłużonym sierpniowym weekendem. W ciągu czterech dni, od piątku (12 sierpnia) do poniedziałku (15 sierpnia) wydarzyło się 20 wypadków. Zginął jeden człowiek, a  24 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu aż 178 pijanych kierowców.

„Sierpniowy weekend” tak nazwano działania policjantów ruchu drogowego i prewencji. Podczas tych czterech dni, funkcjonariusze dbali, by na podkarpackich drogach było bezpiecznie. Wiele osób wybrało się na odpoczynek w Bieszczady i do innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Było dość tłoczno na drogach.

Policjanci starali się być we wszystkich miejscach, gdzie mogło być niebezpiecznie. Zwracali uwagę na tych kierowców, którzy jeździli brawurowo, stanowiąc zagrożenie dla innych. Nie było pobłażliwości dla tych, którzy rozwijali nadmierną prędkość, wymuszali pierwszeństwo przejazdu, wyprzedzali w miejscach, gdzie jest to zabronione.

Niestety bardzo wielu kierowców wsiadło w tych dniach za kierownicę, mimo że pili wcześniej alkohol. W ciągu czterech dni ujawniono 178 takich przypadków. Niechlubny rekord padł w niedzielę. W ciągu jednej doby zatrzymano 60 pijanych kierujących.

KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.