Ziemia Sanocka dla Szpitala zebrała ponad 62 tysiące złotych!

19-05-2011

SANOK. Ponad 62 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej, piątej już edycji akcji „Ziemia Sanocka dla Szpitala”. Pieniądze te zasilą konto sanockiego szpitala i zostaną przeznaczone na remont Oddziału Noworodkowego.

Organizatorami akcji, która odbyła się 14-15 maja byli Urząd Miasta w Sanoku, Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia oraz SP ZOZ Sanok.

Zebrane pieniądze pochodziły z różnych źródeł, np. imprez towarzyszących akcji (Spartakiada Rodzinna, Turniej Dzielnic o Mistrzostwo Sanoka „Sanok Cup 2011”, bieg z Rynku na Górę Parkową, tyrolski zjazd na linie zorganizowany przez Harcerski Klub Górski, wspinaczka na ściance wspinaczkowej w Gimnazjum nr 3, jazda quadami, Sportowa Majówka dla przedszkolaków, występy zespołów Flamenco i ZTL Sanok, koncerty) wpłat zakładów pracy na konto akcji, z loterii fantowej.

Również, tak jak zawsze na terenie całego powiatu sanockiego (pod kościołami, na rynkach, skwerach, przy sklepach) 500 wolontariuszy – uczniów sanockich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalych, prowadziło kwestę na rzecz szpitala. Najlepszy wynik zbiórki osiągnęli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San”, którzy do 3 puszek zebrali ok. 1000 zł.

Przeprowadzono 1150 różnych bezpłatnych badań podczas białej soboty w sanockim szpitalu. Słuchacze kierunku Ratownik Medyczny z Medycznej Szkoły Policealnej uczyli zainteresowanych udzielania pierwszej pomocy. Szczególnie chętnie nauki pobierali dzieci i młodzież.
 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc naszemu szpitalowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.