REKLAMA

Złote dziewczęta z Bukowska

Po wygranych turniejach eliminacyjnych unihokeja organizowanych przez Zespół Szkół w Bukowsku, w których dziewczyny z Bukowska strzeliły 67 bramek, tracąc tylko cztery, nadszedł czas na najpoważniejszy sprawdzian sezonu, mianowicie finał wojewódzki.W marcu drużyna trenera Jakuba Barcia wraz z ośmioma najlepszymi zespołami województwa w Kamieniu rywalizowała o mistrzostwo Podkarpacia. W grupie eliminacyjnej drużyna z Bukowska bez problemu, tj. 3:1 pokonała Harasiuki i 4:0 gimnazjalistki z Dębna, awansując tym samym do grupy finałowej. Tam wynikiem 4:0 gładko rozprawiły się z dziewczętami z Nienadówki.

Wydawało się, że w kolejnym spotkaniu nie będzie łatwo, bowiem gimnazjalistki trafiły na gospodynie turnieju. Początek meczu z drużyną Kamienia był wyrównany i bardzo zacięty, jednak z czasem lepsze wyszkolenie i taktyka pozwoliły na stopniową przewagę gimnazjalistek z Bukowska. Trzy zdobyte bramki, przy czystym koncie własnym po stronie strat, udokumentowały tę przewagę.

W spotkaniu finałowym, na zakończenie turnieju, również wynikiem 3:0 rozbiły dobrze znane sąsiadki z gimnazjum nr 4 z Sanoka, zdobywając tym samym pierwsze miejsce w zawodach.

Zwycięstwo i tytuł mistrzyń Podkarpacia premiowane jest możliwością reprezentowania województwa w zawodach Ogólnopolskich, które tradycyjnie odbędą się na przełomie maja i czerwca w Elblągu. Trzymamy kciuki za podopieczne pana Barcia i wierzymy, że dziewczęta z Bukowska będą godnie reprezentować Podkarpacie i zdobędą kolejne medale. Żeby tak się stało, należy rozwiązać jeszcze jeden problem, którym jest znaczący koszt udziału w mistrzostwach. Jak wiadomo do Elbląga jest daleko, paliwo drogie, szkoła ma inne wydatki, natomiast Urząd Gminy w ubiegłym roku, przed wyjazdem drużyny zakupił reprezentacyjne dresy. Zapraszamy więc wszystkich, którzy zechcieliby wspomóc bukowską drużynę w wyjeździe do Elbląga.

Jan Muszański

Zwycięska drużyna:
Jasion Anna (kapitan), Sobolak Sylwia, Chodakowska Marzena, Pituch Iwona, Radożycka Adrianna, Rak Magdalena, Burnat Martyna, Podkalicka Maria, Kamyk Anita, Hanus Iwona, Żytka Magdalena, Kunda Patrycja, Jakub Barć (trener), Jasion Karolina, Sochacka Wiktoria, Wyciszkiewicz Marcelina, Chrząszcz Alicja i Wojdyła Marzena.

04-04-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.