25. jubileuszowa edycja ,,COUNTRY W BIESZCZADACH”

05-07-2012

BIESZCZADY/LESKO. W leskim amfiteatrze w dniach 6-7 lipca 2012 r. odbędzie się 25. edycja bardzo popularnej imprezy ,,COUNTRY W BIESZCZADACH” . Towarzyszyć  jej będzie, także 15. jubileuszowy Zlot Motocyklowy.

Wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych, kiedy to Lesko zauroczyło się muzyką country, przywiezioną zza Wielkiej Wody. Zawdzięczamy to rodakom wojażującym      za granicą, niejednokrotnie szukającym lepszego życia, którzy przywozili kasety magnetofonowe. Słuchano tej muzyki podczas spotkań towarzyskich i  przy ogniskach.

Wkrótce powstał w Lesku KLUB COUNTRY.  Impreza artystyczna o nazwie PIKNIK COUNTRY była na początku impreza wędrującą, pierwsze edycje odbywały się w Krośnie, Brzozowie i Lesku. Patronował im WDK w Krośnie.

W latach 90-tych, gdy okazało się, że nie było chętnych do kontynuacji tego przedsięwzięcia ówczesna dyrektor  BDK Ewa Baranowska podjęła decyzję o przejęciu tej ciekawej imprezy. Organizatorem Pikniku Country został więc Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku. Przez lata bywało różnie. Gdy sponsorzy hojniej sypnęli grosze to i impreza miała szerszy i bogatszy wymiar. Towarzyszyły jej różnorodne ciekawe przedsięwzięcia, a to pokazy konne, a to na łące rozbijali swoje namioty Indianie, a to prezentowano różnorodne atrakcje dla dzieci oraz pokazy strongmen-ów.

Przez leską scenę przewinęli się wszyscy polscy artyści sceny country znani i uznani, niektórzy wielokrotnie jak np. Tomasz Szwed, Konwój, Lonstar, Coach, Paweł Bączkowski, Whiskey River, czy Babsztyl. Często też występowali zagraniczni goście : z Czech, Słowacji , Stanów Zjednoczonych, Kanady.  To właśnie w Lesku, w 2003r. Korneliusz Pacuda, wielki znawca i miłośnik country otrzymał tytuł honorowego Obywatela Miasta Leska.

Przez wiele lat imprezie nie sprzyjała pogoda, w jednym z nagłówków gazety można było przeczytać,, Country na polskiej Alasce” Nie zraziło to jednak organizatorów, a tym bardziej uczestników. Do Leska waliły tłumy miłośników muzyki country, a  gdy kluby motocyklowe połączyły organizację swoich zlotów z leskim COUNTRY, impreza zyskała nowych uczestników i nowe atrakcje. Parady wspaniałych, wypasionych  motorów, oraz pokazy akrobacji w centrum miasta wzbudzają po dziś dzień ogromne zainteresowanie mieszkańców i turystów.

Lesko, jako stolica Bieszczadów, oraz lokalizacja imprezy w przepięknie położonym, zabytkowym, zrewitalizowanym parku,bliskość campingu, barów, bogata oferta stoisk z countrowymi gadżetami , a przede wszystkim gwiazdy country na scenie, wszystko to wpływa na atrakcyjność i powodzenie tej imprezy.

W tym roku Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku przygotował także ciekawą, wspomnieniową wystawę ,, Country w Bieszczadach przez lata”. Można na niej zobaczyć fotografie z  koncertów, zlotów, pokazów motocyklowych , elementy scenografii, fragmenty relacji prasowych. Wystawa mieści się w Małej Galerii BDK w Lesku, jest czynna od 8ºº -20ºº do 20 lipca. Po 20 od 8ºº-15³º. Na scenie zaprezentują się 6 lipca o godz. 20ºº obchodzący 15 lecie istnienia zespół Klakson, oraz Garden Party i Kasia Bochenek  7 lipca o godz. 20 ; Coach, Manson Band i Lonstar.

Całość poprowadzi Mariusz Zieliński. Oficjalne otwarcie 25. jubileuszowej edycji nastąpi 6 lipca o godz. 20. ZAPRASZAMY!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.