7 tysięcy pierogów na dożynki w Besku

SANOK. W niedzielę 2 września 2012 r. odbyły się Powiatowo-Gminne uroczystości dożynkowe w Besku. Gospodarzami byli Starosta sanocki Sebastian Niżnik oraz Wójt gminy Besko Mariusz Bałaban.

 

Wśród zaproszonych na uroczystości gości przybyli: Europoseł Elżbieta Łukacijewska, Senator RP Andrzej Matusiewicz oraz członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Sławomir Miklicz.

Uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza święta odprawiona w miejscowym Kościele Parafialnym, następnie Korowód Dożynkowy przeszedł do parku przy Domu Kultury, gdzie głos zabrali gospodarze i zaproszeni goście, a także starosta i starościna tegorocznych dożynek. Po części oficjalnej zaprezentowały się przybyłe korowody dożynkowe oraz Orkiestra Dęta OSP w Besku oraz Młodzież z Zespołu Szkół w Besku. Gościnnie wystąpił również zespół ludowy ze Słowacji.

Podczas tegorocznych uroczystości w Besku już po raz trzeci, a w tym roku po raz pierwszy w randze powiatowej, odbyło się Święto Pieroga, któremu towarzyszyła degustacja potraw regionalnych. Gospodynie z tej okazji ulepiły ponad 7000 sztuk pierogów z różnym nadzieniem.

Wieczorem licznie zgromadzona publiczność bawiła się przy muzyce zespołu Filip Moniuszko i Pectus.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."