REKLAMA
REKLAMA

Starosta: Inwestujemy w oświatę

POWIAT SANOCKI. Sebastian Niżnik starosta sanocki wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym. – Właśnie rozpoczynamy tutaj wielką inwestycję wartą ponad 3 mln zł. Dzięki niej będzie mogli rozwijać swoje sportowe pasje – powiedział podczas inauguracji.

W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu sanockiego nowy rok rozpoczęło około pięciu tysięcy uczniów z czego 1200 w pierwszych klasach. Od początku kadencji starostwo inwestuje w szkoły zarówno jeśli chodzi o bazę sportową, dydaktyczną, jak też infrastrukturę. W ubiegłym roku oddano do użytku Orlika przy I LO, teraz rozpoczyna się budowa hali sportowej, a przy Zespole Szkół nr 2, powstaje kolejny Orlik. – Staramy się dbać o szkoły możliwie jak najlepiej, bo w nich uczą się nasze dzieci, które za jakiś czas będą zajmować nasze miejsca w życiu społecznym. Muszą więc mieć możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dlatego budujemy obiekty sportowe i organizujemy takie akcje jak czerwcowy przyjazd Centrum Nauki Kopernik do Sanoka czy Europejski Dzień Języków na który zapraszam serdecznie 26 września – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu przy Zespole Szkół nr 4 powiat oddał do użytku nowe boisko wielofunkcyjne, które powstało  w miejscu 30-letnich kortów tenisowych. Korzystać z niego będą zarówno uczniowie szkoły, jak i młodzież mieszkająca w internacie przy ZS4, oraz dzieci z Domu Dziecka. Na boisku będzie można grać w siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Koszt obiektu to niecałe 100 tysięcy złotych, z czego prawie 1/3 dofinansował Urząd Marszałkowski, przy dużym wsparciu Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomira Miklicza.

Aktualnie trwa montaż wentylacji w pomieszczeniach kuchennych Zespołu Szkół nr 4 i Zespołu Szkół nr 2.  W ten sposób obydwie kuchnie będą dostosowane do najnowszych przepisów i norm sanitarnych. Prace potrwają do końca września a kosztować będą 140 tys zł.  – Remontujemy też parter w internacie w Zespole Szkół nr 4.  Prace zakładają odnowienie ścian w pomieszczeniach i na korytarzu, oraz remont łazienek. Zakończymy je w połowie września. Koszt inwestycji to 250 tys zł – wylicza starosta.

źródło: Starostwo Powiatowe

05-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)