758 kierowców ukaranych mandatami

PODKARPACIE. W piątek policjanci prowadzili działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Akcja „Prędkość” zakończyła się późnym wieczorem. Funkcjonariusze ukarali mandatami 758 kierowców.

Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory monitorowali w piątek drogi Podkarpacia. Działania rozpoczęły się o godz. 6 rano i trwały do godz. 22. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali 1379 kierowców i ujawnili 809 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. 758 kierujących zostało ukaranych mandatami. W trakcie działań na drogach Podkarpacia doszło do 3 wypadków, w których trzy osoby zostały ranne.

Podczas kontroli pojazdów policjanci zwracali też uwagę na inne naruszenia przepisów. Ujawnili 54 kierowców i 3 pasażerów, którzy nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz jedno naruszenie dotyczące nieprawidłowego przewożenia dzieci.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."