REKLAMA
REKLAMA

Most w Mrzygłodzie jak nowy

POWIAT SANOCKI. Poważnie uszkodzony przez powodzie i płynącą krę most na Sanie w Mrzygłodzie został wyremontowany. Właśnie zakończyły się trwające trzy miesiące prace.

Powódź naruszyła konstrukcje mostu, m.in. przesunęła trzy stojące w wodzie filary. Te poważne straty wstępnie wyceniono na blisko 7 i pół miliona zł. Po przetargu kwota wyniosła nieco ponad 3.5 mln zł. 80 procent kwoty pochodziło z ministerialnej puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Resztę dołożył powiat.
Jest to strategiczna inwestycja dla całego regionu, z dwóch powodów. Po pierwsze mamy tutaj tereny turystyczne często odwiedzane przez gości z Polski, po drugie – zimą wielu kierowców jadąc do Przemyśla, omija tędy  serpentyny na Górach Słonnych  – mówi Sebastian Niżnik, starosta sanocki.

W trakcie remontu kompleksowo odbudowano całe izbice mostu, poprawiono konstrukcję oraz nawierzchnię. Usunięto także progi zwalniające i podniesiono tonaż obiektu.

Nie jest to jedyny most, modernizowany przez Powiat Sanocki. W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja techniczna dla mostów w Tarnawie Dolnej oraz w ciągu dróg Zarszyn – Odrzechowa i Pastwiska – Puławy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

10-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)