Alicja Wosik wicewojewodą!

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym ok.  godzinie 8.00 nominację na stanowisko wicewojewody podkarpackiego otrzyma Alicja Wosik. Jak udało się ustalić redakcji w dniu wczorajszym zdała obowiązki wiceburmistrza Zagórza.

Prezes Rady Ministrów 14 lutego br. powołał na stanowisko wicewojewody podkarpackiego Alicję Wosik.

Nominację nowemu wicewojewodzie wręczyła, w imieniu Premiera, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska . Wojewoda podziękowała za współpracę dotychczasowemu wicewojewodzie Andrzejowi Regule , który funkcję tę pełnił przez ostatni rok. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Alicja Wosik urodziła się w 1969 r. Z wykształcenia jest dziennikarzem-politologiem (ukończyła Uniwersytet Jagielloński) i romanistką (ukończyła Uniwersytet Wrocławski). Obecnie realizuje pracę doktorską w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Jest absolwentką kursów British Know Fund for Poland w dziedzinie kierowania zespołem, negocjacji, mediacji, rozwiązywania konfliktów i komunikacji interpersonalnej. Była dziennikarką TVP Rzeszów. W 2010r. pełniła funkcję asystentki prasowej posła, wiceprezesa PSL, wiceministra skarbu państwa Jana Burego.

W latach 2011-2012 wiceburmistrz Miasta i Gminy Zagórz. Jest mężatką, ma jedno dziecko.

Foto: UW Rzeszów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."