Chciał spalić sanocki Skansen!

23-11-2012

SANOK / PODKARPACIE. W zabytkowym budynku plebanii w Skansenie, sprawca wybił szybę i podpalił wiszącą od wewnątrz firankę. Na szczęście firana stopiła się nie powodując dalszego pożaru. Policja apeluje o pomoc świadków.

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku prowadzi czynności w sprawie podpalenia firanki wewnątrz budynku plebanii w Skansenie. Sprawca swoim zachowaniem mógł doprowadzić do ogromnych zniszczeń i strat. Policja apeluje do świadków bądź osób posiadających informacje na temat tego wydarzenia aby zgłaszały się do tutejszej komendy.

Policja otrzymała zgłoszenie 7. listopada br.  kwadrans po godz. 3 w nocy. Informacja dotyczyła uszkodzenia mienia i podpalenia jednego z budynków sanockiego skansenu. Na miejscu okazało się, że w zabytkowym budynku plebanii sprawca wybił szybę i podpalił wiszącą od wewnątrz firankę. Na szczęście firana stopiła się nie powodując dalszego pożaru.

W tej sprawie sanocka Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawcy, który mógł narazić całą społeczność na utratę perły wśród sanockich zabytków, jaką niewątpliwie jest Skansen w Sanoku.

Apelujemy do świadków lub osób posiadających jakiekolwiek informacje w tej sprawie, aby zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, pok. 117, tel. 13 46 57 318 lub 13 46 57 310 bądź 997.

Każda informacja może przyczynić się do ustalenia, kto usiłował zniszczyć zabytkowe i tak ważne dla sanoczan miejsce.

Przypominamy, że w 1994r. w sanockim skansenie miał miejsce pożar, który był największą tragedią w dziejach muzealnictwa na wolnym powietrzu w Polsce.

Ogień strawił wtedy kilkanaście obiektów, a odbudowa Parku Etnograficznego trwała aż 10 lat!

KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.