Czek na budowę studni i piłka

30-01-2012

TREPCZA k. SANOKA. W niezwykle radosnej atmosferze przebiegało spotkanie dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Trepczy z o. Otto Katto Asimwe. Ugandyjczyk zachęcał wszystkich do radości wyrażającej się w śpiewie i afrykańskich tańcach.


Uczestnicy chętnie podjęli to zaproszenie i co rusz sala gimnastyczna, w której odbywało się spotkanie zamieniała się w radosną dyskotekę. Misjonarz Afryki nie tylko śpiewał i grał na bębenku, ale również ciekawie opowiadał o panujących tam zwyczajach oraz odpowiadał na liczne pytania, zwłaszcza najmłodszych.

Na zakończenie o. Otto serdecznie podziękował za dary serc mieszkańców Trepczy i Międzybrodzia zebrane przez dzieci podczas misyjnej kolędy. Przekazana kwota 2000zł zasili fundusz budowy studni w Mali. Ofiarodawcy będą informowani o postępie tej życiodajnej inwestycji.

Miłym akcentem było również przekazanie przez nauczyciela miejscowej szkoły i jednocześnie piłkarza sanockiej Stali Mariusza Sumary piłki nożnej dla dzieci afrykańskich. Miejscowe dzieci otrzymały od gościa afrykańskie różańce oraz publikacje związane z misjami.

 

Anna

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.