REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczniej na bieszczadzkich stokach!

BIESZCZADY. Bieszczady to bardzo atrakcyjny turystycznie region. Znajduje się tu wiele stoków narciarskich, na których policjanci będą dbać o bezpieczeństwo, szczególnie w okresie ferii zimowych, chociaż nie będą pełnić pełnić stałych służb.

 

Działania ukierunkowane będą przede wszystkim na bezpieczeństwo na stokach, poprzez zapobieganie kradzieżom sprzętu narciarskiego, włamaniom do pozostawionych pojazdów, jak również sprawdzaniem stanu trzeźwości korzystających ze stoków.

Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na dzieci i młodzież, aby podczas uprawiania sportów zimowych korzystali z kasków ochronnych. Od początku roku obowiązuje ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach. Zmiana dotyczy zapisu mówiącego o tym, że „osoba uprawiająca narciarstwo lub snowboard, do ukończenia 16 roku życia, obowiązana jest używać w czasie jazdy kasków ochronnych”.

Dorośli opiekunowie, za dopuszczenie do jazdy bez kasku ochronnego, będą podlegali karze grzywny. Ustawa wprowadza też kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu (więcej niż 0,5 promila w wydychanym powietrzu) lub narkotyków. Grozi za to grzywna. Zarządzający terenem narciarskim może zakazać wstępu, albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pijana lub odurzona narkotykami.

KPP Ustrzyki Dolne

30-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)