Czesław Śpiewa wystąpi podczas II Nocy Kultury Galicyjskiej! (VIDEO)

06-02-2012

SANOK.  Czesław Mozil – jeden z najpopularniejszych polskich artystów zagra w Sanoku. Wszystko w ramach organizowanych przez Powiat Sanocki II Nocy Kultury Galicyjskiej.

 

Właśnie została podpisana umowa z artystą. - Czesław Mozil nie grał w Sanoku jeszcze koncertu plenerowego, a szkoda bo wykonuje bardzo ciekawy i popularny ostatnio rodzaj muzyki. Niedawno wydał też nową, interesującą płytę, dlatego mamy nadzieję że tegoroczna gwiazda Nocy Galicyjskich przypadnie publiczności do gustu – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Czesław Mozil w wieku pięciu lat wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii. Jego matka pochodzi z Górnego Śląska, ojciec jest Ukraińcem ze Lwowa. W Danii mieszkał do dwudziestego ósmego roku życia. Był współwłaścicielem baru Kulkafeen w centrum Kopenhagi. Pomimo emigracji nie stracił kontaktu z Polską, z czasem coraz częściej do niej przyjeżdżał oraz koncertował. W końcu zdecydował się zamieszkać na stałe w Polsce, w Krakowie. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka, przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.

Już wiadomo, że oprócz Czesława zagra młoda ale bardzo obiecująca grupa Camero Cat. Podczas tegorocznej imprezy zaplanowano również spektakl Mayday w wykonaniu krakowskiego teatru Bagatela. Tegoroczne Dni Kultury Galicyjskiej rozpoczną się w czwartek 17. maja i potrwają do niedzieli 20. maja.

Fot. Katarzyna Pałetko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.