REKLAMA
REKLAMA

APEL DO RODZICÓW! Zwracajcie uwagę gdzie bawią sie wasze pociechy! Plaga dzieci bawiących się na zamarzniętym Sanie!

SANOK. W ostatni weekend telefony dyżurnego sanockiej Policji oraz dyżurnego Straży Miejskiej „urywały się bez końca”. Sanoczanie co chwilę zgłaszali, że na zamarzniętym Sanie bawią się dzieci.

– Odebraliśmy kilkanaście telefonów, w których zgłaszano nam problem dzieci bawiących się na zamarzniętym Sanie. Obecnie, gdy lód na rzece wydaje się być bezpiecznym terenem do zabawy, ilość dzieci spędzających czas wolny w tak niebezpiecznym miejscu jest prawdziwą plagą – stwierdza Marek Przystasz, p.o. Komendanta Straży Miejskiej w Sanoku.

Zgłoszenia dotyczyły głównie zabaw dzieci na lodzie w okolicy sklepu Carrefour w Sanoku.

Policja oraz Straż Miejska przestrzegają przed wchodzeniem na lód o tej porze roku. Pomimo mrozów i  twardej zamarzniętej powierzchni lód pod wpływem ciężaru człowieka może pęknąć. W przypadku kontaktu z bardzo zimną wodą organizmowi grozi wychłodzenie, a  następstwem zbyt niskiej temperatury ciała jest  śmierć.

Apelujemy do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na swoje pociechy. Przede wszystkim na rodzaj zajęć i miejsca, w których spędzają czas wolny.


M.P. / KPP Sanok

06-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.