Drużyna lekkoatletyczna dziewcząt Gimnazjum nr 4 w Sanoku w dziesiątce najlepszych w Polsce

20-06-2012

SPORT. 16 czerwca 2012r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku został rozegrany Finał Krajowy Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nim uczennice Gimnazjum nr 4, które po zaciętej rywalizacji zajęły 10 miejsce z dorobkiem 1396 punktów.

W drużynie „czwórki” wystąpiły: Martyna Bieleń, Natalia Dobosz, Malwina Deptuch, Angelika Faka, Julia Gaweł, Wioletta Struś, Marlena Michalska, Eliza Moskal, Karolina Tomaszewska, Karolina Warchałowska, Karolina Gefert, Kamila Rachwalska, Oliwia Zaniewicz. Opiekun Ryszard Karaczkowski.

Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskały pierwsza w skoku w dal Angelika Faka (5,24) i druga w biegu na 100 m Martyna Bieleń (12,87 –rekord szkoły). Angelika otrzymała również wyróżnienie za najlepszy wynik punktowy w grupie konkurencji skocznościowych.

Rewelacyjnie pobiegły dziewczęta w sztafecie 4 x 100m (Karolina Warchałowska, Martyna Bieleń, Karolina Gefert i Angelika Faka). Uzyskany czas 51,79 to nowy rekord szkoły i szósty wynik w stawce startujących drużyn.

Medalistki w klasyfikacji indywidualnej Angelika Faka i Martyna Bieleń

Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 4 w Sanoku mogła uczestniczyć w tych zawodach dzięki finansowemu wsparciu przez Urząd Miasta Sanoka, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, P.P.H.U. „MEBLO – MAR”, Okręgową Spółdzielnię Mleczarska w Sanoku i Radę Rodziców.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.