Dużo wiedzą o Europie…

POWIAT SANOCKI. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego wygrała konkurs „Co wiemy o krajach Unii Europejskiej”, który zorganizowano w Zespole Szkół nr 1.

I etap szkolny przeprowadzała komisja powołana przez dyrektora danej szkoły. Brały w nim udział zespoły zgłoszone w poszczególnych placówkach. Najlepszy zespół ze szkoły przechodził do finału czyli II etapu.  Dostało się do niego 7 zespołów  po jednym z każdej ze szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce zdobył zespół z I LO w Sanoku w składzie Karolina Hebda, Damian Józefek, Szymon Mach, tylko jednym punktem wygrał rywalizację z drugą drużyną konkursu z ZS Nr 1 w Sanoku. III miejsce ex quo zdobył zespół z II LO w Sanoku oraz ZS nr 3 w Sanoku.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi ze zwycięstwa, w Brukseli jeszcze nie byliśmy więc będzie okazja do jej bliższego poznania. II etap konkursu nas nieco zaskoczył formułą pytań, były one bardziej lekkie, ale jednocześnie wymagające nie tylko wiedzy o UE ale również językowej. – mówi Karolina Hebda ze zwycięskiej drużyny I LO w Sanoku.

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród w konkursie odbędzie się na Sanockim Rynku 26 września 2012r. podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."