Dwukrotnie zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości

POWIAT BRZOZOWSKI. W miniony piątek, 26-letni mieszkaniec Jabłonki kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mimo tego, pijany młody człowiek ponownie wsiadł za kierownicę forda mondeo i po raz drugi został zatrzymany.

W miniony piątek, kilka minut przed godz. 22. w Niebocku uwagę policjantów skupił jadący w ich kierunku ford mondeo. Widząc, że kierowca niepewnie prowadzi samochód funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec Jabłonki. Przypuszczenia policjantów potwierdził wynik badania stanu trzeźwości kierowcy. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Dalsze ustalenia wykazały, że pojazd, którym poruszał się młody człowiek, nie był dopuszczony do ruchu.

Następnej nocy kilkanaście minut przed godz. 3 w Brzozowie policjanci zauważyli forda mondeo, który nie posiadał sprawnego oświetlenia. Kierującym okazał się ten sam mieszkaniec Jabłonki, któremu dzień wcześniej zostało zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podobnie jak za pierwszym razem, urządzenie wskazało u 26-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz młody człowiek odpowie za dwukrotną jazdę po pijanemu, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz wysoka grzywna.

KPP Brzozów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."