Europejski Dzień Języków w Sanoku

25-09-2012

SANOK. Starosta Sanocki Sebastian Niżnik zaprasza w najbliższą środę 26. września na sanocki Rynek. Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Europejski Dzień Języków.

Obchody święta ustanowionego przez Radę Europy zostały poprzedzone wieloma konkursami – festiwalem piosenki europejskiej „EUROSAN”, konkursem na plakat „ języki integrują”, konkursem wiedzy o Unii Europejskiej czy konkursem na filmik „Skutki nieznajomości języków obcych”. Finał tych konkursów z rozdaniem nagród oraz dyplomów nastąpi 26 września na Sanockim Rynku.

- Podczas Europejskiego Dnia Języków świętujemy wielojęzyczność w Europie. Chcemy przypomnieć , że Europa to różne kultury, języki, pragniemy wskazać jak ważną rolę odgrywa nauka języków obcych i zachęcić wszystkich do ich nauki – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Początek imprezy o godzinie 11.30. W programie: koncert laureatów festiwalu piosenki europejskiej,  „Spacer po Europie” czyli poznawanie kultur krajów europejskich, zabawy dla dzieci, rozdawanie chorągiewek z flagami państw europejskich oraz materiałów promujących naukę języków.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.