Fałszywa kuzynka wyłudziła pieniądze

12-04-2012

BRZOZÓW. Mieszkanka Brzozowa padła ofiarą oszustwa. Kobieta przelała na umówione wcześniej nazwisko pieniądze w kwocie ponad 4 tys. złotych. Po tym fakcie zadzwoniła do prawdziwej kuzynki i dopiero wtedy przekonała się, że została oszukana.

Wczoraj brzozowscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Brzozowa o oszustwie, jakiego dokonała nieznana jej kobieta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że we wtorek około godz. 15. zadzwonił do niej telefon, w słuchawce usłyszała żeński głos, dzwoniąca kobieta podała się za jej kuzynkę i poprosiła o pożyczenie pieniędzy, które zobowiązała się zwrócić.

Niczego nie podejrzewająca kobieta przystała na tę propozycję i przelała na umówione wcześniej nazwisko pieniądze w kwocie ponad 4 tys. złotych. Po tym fakcie zadzwoniła do swojej prawdziwej kuzynki z pytaniem czy dotarły do niej pieniądze i dopiero wtedy przekonała się, że została oszukana.

Przestrzegamy przed takimi zagrożeniami. Pamiętajmy, że nie należy przekazywać jakichkolwiek pieniędzy osobom nieznajomym. Sprawdźmy, czy skontaktował się z nami prawdziwy krewny. Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do próby dokonania oszustwa powiadamiajmy o tym niezwłocznie Policję.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.