Festiwal Origami w Sanoku

30-05-2012

SANOK. W dniach 25 – 27 maja 2012 roku w Sanoku odbył się VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki po Krainie Origami”. Organizatorem przedsięwzięcia było Samorządowe Przedszkole nr 3 w Sanoku.

Współorganizatorami akcji były Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, Zespół Szkół nr 2 w Nisku.

W konkursie, na który wpłynęło 451 prac, wzięło udział ponad 200 osób: wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studenci.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrz Miasta Sanoka.

W ramach festiwalu:
25 maja odbyło się rozstrzygnięcie VI Wojewódzkiego Konkursu Origami w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu wręczyli Rektor PWSZ Sanok Halina Mieczkowska i Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk. W otwarciu festiwalu wziął udział Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro.

Gala otwarcia festiwalu odbyła się w PWSZ w Sanoku, gdzie na tę okoliczność z pięknych, różnorodnych prac, które wpłynęły na konkurs z całego województwa podkarpackiego, nauczycielki Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Sanoku wraz ze studentkami przygotowały piękną wystawę .

W czasie tej uroczystości można było podziwiać: dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Sanoku w wiązance tańców polskich narodowych, studentów PWSZ wraz z M. Kurihara w śpiewach japońskich, grupę młodych karateków z Sanockiego Klubu Karate Kyokushin wraz z trenerem Henrykiem Orzechowskim oraz Atsuko Ogawa – promotora kultury japońskiej w śpiewie oraz kaligrafii japońskiej. Atrakcji promujących kulturę japońską było wiele, w miłej atmosferze laureaci – dzieci, młodzież oraz wszyscy zaproszeni goście spędzili czas. Festiwal cieszy się każdego roku coraz większym zainteresowaniem.

26 maja odbyły się warsztaty Orgiami w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku, na których trenerzy z Polskiego Związku Origami oraz organizatorzy festiwalu prezentowali techniki składania papieru. W warsztatach wzięło udział około 50 osób

27 maja mieszkańcy Sanoka mieli możliwość podziwiać cuda wyczarowane techniką origami w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na wystawie prac konkursowych.

Małgorzata Pietrzycka
organizator Festiwalu


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.