Grand Prix dla akordeonisty z Sanoka (ZDJĘCIA)

08-02-2012

SANOK/MŁAWA. Wspaniałym sukcesem sanockich akordeonistów zakończył się XVIII Ogólnopolski Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej, odbywający się w dniach 01-04.02.2012 r. w Mławie.


Rafał Pałacki
zdobył I miejsce w kategorii do lat 16 wśród 15 uczestników, zaś Seweryn Gajda okazał się nie tylko najlepszy wśród 19 uczestników kategorii do lat 19 – najstarszej – szkół II st., lecz uzyskując najlepszą punktację 24 pkt. wśród zwycięzców wszystkich 8 kategorii Festiwalu (łącznie ze studentami) zdobył główną nagrodę – Grand Prix dla największej indywidualności Festiwalu. Sanocka szkoła oczywiście kolejny raz – jak już niejednokrotnie – okazała się najlepszą szkołą.

Rafał i Seweryn uczą się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. pod kierunkiem Andrzeja Smolika, który zbierał gratulacje za przygotowanie laureatów najwyższych nagród – Rafał w klasie III, zaś Seweryn w klasie V. Rafał uczy się ponadto w Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, zaś Seweryn – w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, z którego po raz kolejny wywodzi się wspaniały muzyk. Obydwaj znakomicie zaprezentowali się na koncercie laureatów. Seweryn ponadto udzielił wywiadu i dokonał nagrania telewizyjnego. Obaj chłopcy grając również w duecie uzyskali ponadto drugą punktację wśród zespołów kameralnych szkół II stopnia.

PSM Sanoku

foto: Tomasz Sowa


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.