Grand Prix dla Sanoka

04-04-2012

SANOK/WARSZAWA. W dniach 31.03 i 01.04.2012 odbyły się w Warszawie Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Klas Gitary oraz Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych II stopnia.

Jury, pracujące pod kierunkiem prof. Jerzego Nalepki z Akademii Muzycznej w Łodzi w kategorii zespołów przyznało najwyższą nagrodę Grand Prix dla duetu gitarowego z sanockiej szkoły muzycznej w składzie: Maria Korzeniowska i Michał Dąbrowski, który w utworach F. Sora, E. Granadosa oraz J.K. Mertza pokazał swój bardzo wysoki kunszt wykonawczy.

W grupie solistów sanocką szkołę reprezentował Michał Dąbrowski, który również przekonał jury swoją interpretacją muzyki barokowej i współczesnej, za co otrzymał III nagrodę. Zarówno duet jak i solistę przygotowała do przesłuchań Iwona Bodziak. Na co dzień Marysia jest uczennicą Gimnazjum Nr 1 w Sanoku, natomiast Michał uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Po udanych występach w eliminacjach szkolnych i makroregionalnych oboje znaleźli się w ścisłej czołówce młodych polskich gitarzystów. W nagrodę 27 kwietnia duet wystąpi w Koncercie Laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Studio S1 w Warszawie.

Michał Dąbrowski i Maria Korzeniowska

Iwona Bodziak

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.